Sürücü Eğitim Simülatörü

Adaylar ehliyet kursumuza geldiklerinde izlediğimiz, özellikle öncesinde araç kullanmamış kişilerde direksiyon dersi sırasında stres ve panik yapmalarıdır. Ve bildiğiniz üzere stres yanlış yapmayı hata ise trafik kazasının nedenidir. trafik dersi deneme yanılma yolu alternatifini de sunmalıdır ki kurs öğrencisi olarak doğru olan görülsün. Sürücü Eğitim Simülatörü adaylara bu gibi yararların beraberinde daha ne gibi yararlar sağlıyor devam edelim.

bilindiği gibi araç başında verilen eğitimlerin kalitesi, eğitmenin ilgisi ile doğru orantılıdır. Yani; eksik eğitim veren bir öğretici kendine güveni olmayan sürücüler ortaya çıkaracaktır. Sürücü eğitim simülatörü ise tüm bu negatif örneklerin tersine stresi sıfıra indirger. Zira kurs öğrencisi herhangi bir yanlış yaptığında aracın veya kendisinin zarar görmeyeceğini bilir ve yapmış olduğu hataları tekrar denemeleri ile düzeltme olanağına sahiptir. Böylelikle performansı daha çabuk gelişir ve gerçek araç ile trafikte uygulayamayacağı pek çok senaryoyu simülatör ile uygulayabilir. Simülatör ile elde ettiği hatasız bilgileri gerçek araç başında daha çabuk öğrenmiş olur.

çevre duyarlılığı olan, bilinçli ve güvenli sürüş öğrenen kur öğrencilerimiz için trafik stresinden uzak eğitim veren kurumumuz, gerçek hayata uygun tasarlanmış 3 boyutlu şehir hayatını sunan simülatör ile gerçek bir ortam sunmayı hedeflemiştir. Mağazalar, dolmuşlar, yayalar ve hatta reklam panoları ile yaşamakta olan bir şehir. Sürücü eğitim simülatörünün sadece sürücü adayları açısından değil eğitmenlere de pek çok faydası vardır. simülatör dersinden geçen kursiyer için eğitmen gerçek araca binmeye hazırdır onayı verir ve gerçek araç başında eğitmenler de sıfırdan eğitim vermek zorunda kalmazlar. Zira; kursiyerin refleksleri artık daha bilinçlidir ve eğitim kolaylaşmıştır.

Sürücü Eğitim Simülatöründe Neler Var?

  • Yerleşim merkezleri: Okullar, restoranlar, camiler, parklar, benzinlikler, bankalar vb. bir çok yerleşim merkezi 3 boyutlu olarak karşınızda olacak.
  • Yayalar ve araçlar: Araç içerisinde gidiyormuş gibi hissedin. Karşınızda bir dolmuş, önünüze atlayan bir yaya ve akan trafik.
  • Hava Şartları: Yağmurlu, karlı yada güneşli havalarda sürüş olanağı gibi özellikleri iel performansa dayalı gerçek bir sürüş hissi.
  • Uyarılar: Yapılan her trafik hatasında ekranda kural ihlali belirir ve görsel/sesli olarak ikaz edilir. Bu sayede kurs öğrencisi hatasını anlamış olur ve düzeltme olanağı bulur.
  • Trafik İşaretleri: Gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz her şey var. Örneğin; trafik polisi, trafik lamba ve işaretleri.
  • Gerçeklik: Gerçek araç gibi ayna kontrolleri ve koltuk ayarı yapma imkanı beraberinde otomatik veya manüel vites seçeneği.Bunun yanında dönüş sinyalleri,korna ve hatta ses sistemi ile gerçek bir deneyim.